Про нас

Кураторський проєкт «беззвучно до глухоти» створений з метою фінансової підтримки бойового підрозділу у складі бригади швидкого реагування НГУ «Рубіж», в якому служить художник і студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Лень.  

Проєкт зародився 25 травня 2023 року з ініціативи студентки НАОМА Катерини Журби. До реалізації ідеї долучились також студенти — Роман Лахманець, Микита Яворський, Артем Громницький. Перша одноіменна виставка та аукціон відбулись у виставковій залі НАОМА 29 червня – 28 липня 2023 року за консультативної підтрмики аукціонного дому «Дукат».

Кураторська група Анастасія Кузьменко та Олександр Лень співпрацюють з жовтня 2022 року. Спочатку Анастасія у складі команди простору «Цегла» координувала першу персональну виставку колективу «Три вправи з реалізму» (Олександр Лень, Надія Рогожина). Наступний спільний проєкт — «беззвучно до глухоти» — вони створюють спільно як куратори. 

Окрім благодійної мети проєкт також спрямований на експериментальні кураторські практики. Олександр як художник і Анастасія як культурологиня працюють з експозицією, спираючись на методи композиції і взаємодії з простором.

Фото: Марія Матяшова

Виставки:

Виставка артефактів у просторі «Цегла», Простір «Цегла» (Київ), 2023-2024
Виставка [індивідуальна мінливість], Інститут проблем сучасного мистецтва (Київ), 2023 
Виставка та аукціон беззвучно до глухоти, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), 2023

Scroll to Top