Андрій Сидоренко
Місто 2, з серії «Картографія війни», 2022

цифровий колаж, 1/10
800х910

Роботу можна отримати за благодійний внесок 700$

З лютого 2022 року міжнародному співтовариству на слуху назви українських міст Київ, Харків, Чернігів, Буча, Ірпінь, Маріуполь, Херсон, Ізюм, Сєвєродонецьк та інші. Усі ці міста пов’язані з руйнівними наслідками російської повномасштабної війни проти України. Одні з них постраждали більше, інші менше. Проте в кожному з них загинули українці. Деякі з цих міст я знаю не лише з новин, вони є частиною моїх спогадів. Харків – місто мого народження і дитинства. Я живу в Києві з 15 років. Буча була одним із міст, де я збирався зі своїми друзями. Проте війна додала до цих спогадів враження руйнації та трагедії, про які я раніше не міг уявити. Ще рік тому важко було повірити, що буде набагато більше міст, які постраждали від російської війни проти України.

У «Картографії війни» я хочу донести, що міста можна сприймати по-різному. Для когось це точка на карті Східної Європи чи України, для когось частина біографії. Хтось бачить у них щось рідне, а хтось – лише ціль для ракет для задоволення імперських амбіцій Росії. Міста, де пролилася кров, тепер нагадують покалічені живі організми. Вони страждають без світла і води, а їхня кров продовжує текти по вулицях і руїнах зруйнованої інфраструктури.

___
Народився в 1983 році в Харкові. З 2010-х років поєднує художню творчість з науковою роботою та організацією виставок. Зокрема, Андрій Сидоренко понад 10 років працює спів-куратором щорічної платформи «Новітні спрямування», в рамках якої проводяться виставки, лекції та теоретичні конкурси. У 2014 році брав участь в організації проекту «Premonition: Ukrainian Art Now» у Saatchi Gallery у Лондоні. Його твори регулярно експонуються в провідних міжнародних інституціях, зокрема, в Музеї Оскара Німейєра (Курітиба, Бразилія), Künstlerhaus (Відень, Австрія), Українському інституті сучасного мистецтва (Чикаго, США), Центрі Вільсона (Вашингтон, США), Українському музеї (Нью-Йорк, США). У 2018 році Андрій Сидоренко став співзасновником арт-групи «Панкоптикум». У 2023 році він виступив спів-куратором та автором концепції проекту «Концентрація волі», який демонструвався у виставкових просторах Національної академії мистецтв, Центру сучасного мистецтва М17 та Інституту проблем сучасного мистецтва. Більшість художніх творів Андрія Сидоренка занурюють глядача в атмосферу антиутопії. Одним з центральних об’єктів його творчості є образ суспільства, в якому люди стали заручниками хибних ідеологічних експериментів. Думками та емоціями цих людей жорстко маніпулюють, але вони навіть про це не здогадуються, тому що серед них не практикується критична рефлексія. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top