Дмитро Купріян
1, з серії «Коли закінчиться війна», 2017

цифрова фотографія, інсталяція, алюмінієвий композит, 1/10
660х1000

Роботу можна отримати за благодійний внесок 1000$

Коли закінчиться війна — в кінці цього речення немає ані крапки, ані знака питання, тому лишається невизначеним, ЧИМ вона закінчиться, ЯК та КОЛИ. Війна в Україні йде вже третій рік… [примітка, 2017]. Десь на шляху ми забули кінцеву мету того, що мали би досягти: цілісності країни, відновлення кордонів, а у суспільстві — одностайності по відношенню до агресії. Саме зациклення у процесі воювання, боротьби та примарність строків досягнення мети і є першою сходинкою вниз до поразки. Але всі війни закінчуються, так чи інакше. Це проєкт-роздум. Роздум саме над тим, що буде після її закінчення, щоб вже зараз бачити та окреслити собі цілі та проблеми, які нас очікують. Насамперед подолання проблеми розділення українського суспільства, що вимушено опинилися по різні боки лінії конфлікту, та налагодження

між ними діалогу, зниження градусу агресії, що вже зараз є надвисоким.

Суспільство надломлене, суспільство травмоване, суспільство розділене, постійно коливається у сумнівах, тому багато що може лишитись не вирішеним. Тому важливо поставити собі питання, як і з чим ми прийдемо до закінчення війни, яким буде суспільство, яким буде кожен з нас, чи буде якесь примирення, чи буде покаяння, пробачення, злість, образа…чи буде над головою «сяяти сонце», чи можна буде поставити крапку та рухатись далі, адже історія показала, що все відносно. Як взагалі можна буде сказати що війна закінчилась, чи це має бути «9-те травня», переломний чи вирішальний момент, після якого можна сказати, що до нього була війна, а після вже ні?

На фото — зруйновані обстрілами будівлі в прифронтовій зоні або в місцях, де проходили бойові дії на Донбасі, на які спроектовано текст «Коли закінчиться війна».

___
Народився 1982 року в Києві. З 24 лютого 2022 року служить в ЗСУ. Протягом трьох років працював над темою насильства в українській поліції (проєкт «Катовані»). Після цього зайнявся темою насильства у його широкому розумінні та робив проєкти про війну в Україні (проєкти «Уламки війни», «Банальність Агресії» та «Коли закінчиться війна»). Протягом року під час служби в АТО знімав прифронтову зону. Зрештою прийшов до теми діалогу у суспільстві та зробив про це коротке відео. Митець намагався показати, що єдиний шлях рішення проблем і непорозумінь у суспільстві — це діалог в усіх його проявах: вербальному, субвербальному, фізичному тощо. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top