Каріна Синиця
2, з серії «Етюди про опору та підтримку», 2023

папір, олівці
290х420

Роботу можна отримати за благодійний внесок 200$

Останнім часом я багато думаю про крихкість і про уявність захисту, яку ми будуємо для себе. Це відноситься й до спогадів із початку вторгнення: коли якісь методи захисту, як заклеювання вікон чи спуск у підвал (який насправді не був безпечним), уявно змушували вірити у свою захищеність.

В цій серії за основу взяті побачені образи побудованих або випадкових конструкцій у міському просторі, які не несуть стійкого характеру. Вони легко можуть бути зламані, бо робляться зі сміття та з підручних матеріалів. У них я уособлюю цей стан захисту та одночасної людської вразливості.

___
Народилась 1999 року в Сєвєродонецьку. З 2015 до 2019 року вчилася на факультеті образотворчого мистецтва Харківського художнього училища за спеціальністю викладач живопису. 2023 закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Основні медіуми, з якими працює художниця – живопис і колаж. Її практика базується на відображенні людських почуттів, зокрема самотності та відчуженості. У своїх роботах художниця відтворює ці стани, поміщаючи їх у сконструйовані образи, що складаються з фрагментів власних спогадів та порожнечі напівзруйнованих архітектурних примар. У такий спосіб вона вибудовує комфортний для себе вигаданий світ, в якому можуть існувати емоції типової молодої людини її покоління. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top