Марія Матяшова, Діма Толкачов
доки хвилюються хвилі, хвилююся я, 2023

відео, 00:03:46, 1/5

Роботу можна отримати за благодійний внесок 1000$

морський пейзаж — місце сили та спокою. але не тоді, коли знаєш: по той бік горизонту на тебе націлені російські воєнні кораблі. так з війною те, що ти любиш, перетворюється на те, що тебе непокоїть. морська хвиля продовжується всередині мене: я хвилююся.

часом небачене страшніше, аніж те, що перед очима. пошук ймовірної небезпеки нав’язливий: є чи нема, є чи нема, є чи нема? і роздуми по колу не здатні запевнити — ані у відсутності, ані в присутності загрози. тож у спробі спинити сумнів й випередити страх, я намагаюся її побачити. і, здається, що бачу.

аби впоратися з ментальними коливаннями, вдаюся до тілесних — ритмічно й неспішно рухаю живіт і діафрагму. на заспокоєння дихаю в долоні, складені човником. символічна метафора добре відчутна тілом. моє дихання зливається з шумом хвиль, на мить немов повертаючи звукам моря їх початкове, заспокійливе значення.

ідея: Діма Толкачов, Марія Матяшова
перформанс: Марія Матяшова
камера: Діма Толкачов
монтаж: Ігор Бабаєв
звук: Марія Матяшова, Євгеній Чабан
спеціальні подяки: Дмитро Олексюк, Дмитро Бурко, Платформа “Острів”

___
Марія Матяшова по отриманню правничої освіти в Києво-Могилянській академії полишила юридичну справу й розпочала художню практику. Марія працює на перетині різних медіа, серед яких відео, текст, перформанс, фотографія, інсталяція та публічні інтервенції. Художниця досліджує особисту пам’ять, стосунки між людьми й соціальні норми, мову, а також вплив цифрових технологій на людську поведінку й суспільні процеси. Наразі працює із темою вторгнення росії в Україну. Брала участь у групових виставках та фестивалях в Україні, Німеччині, Швейцарії, Литві, Естонії та Польщі. Живе та працює у Києві.

Діма Толкачов народився у 1989 в місті Мала Виска на Кіровоградщині. Переважно працює з фотографією, яку використовує як матеріал для концептуальних типологій. Також експериментує із об’єктами, відео та цифровими колажами. Після 24 лютого сфокусувався на пошуку метафор, які оприявлюють, як війна впливає на відчуття часу та реальності. Навчався у Київському національному лінгвістичному університеті та School of Visual Communication. Брав участь у виставкових проєктах в Україні та за кордоном. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top