Надія Собко
Воєнний нотатник, 2023

фарфор, оксид металу, аудіо
200х200

Роботу можна отримати за благодійний внесок 560$

Після початку повномасштабного вторгнення я вирішила знову записувати думки в щоденник. Давно не поверталась до занотовування подій, але хаос думок, емоцій навколо змусив спробувати упорядкувати усе хоча б на папері. Весь березень я записувала свої дні, далі стало складно продовжувати і я знову покинула цю справу. В липні я вперше поїхала на кризову резиденцію, де вирішила зробити керамічний монумент моїм записам. Так я зробила свій перший керамічний щоденник. Максимальна відвертість та важливість цих записів торкнули багатьох відвідувачів кінцевої виставки резиденції , тому я вирішила показати його ще у трьох країнах. У щоденнику відібрані 5 рандомних днів березня, дуже різних, але важливих спогадів. Я не хочу забути ці перші тижні , які змінили мене назавжди, хоч усім нам було дуже боляче. Але ці зміни зробили мене більш свідомою та сильною. Так само глина загартувала цей текст, де я розмовляю з собою в страшний період, коли росія розпочала повномасштабну агресію у мене вдома.

Під час останньої резиденції у Франкфурті я вирішила зліпити новий щоденник з тим самим текстом та прочитати його місцевим. Але замість чорного пігменту я помилково використала оксид металу і після випалу текст покрився плямами, після чого його майже неможливо прочитати. Мені здається ця помилка невипадкова. Текст надто особистий і глина наче намагається приховати його зміст. Але для мене все ж важливо , щоб ці думки були почуті, тому я додаю аудіо гід по нотатнику, точний текст продиктований штучним голосом системи Гугл перекладача. Мені було б важко самостійно зачитувати його, а роботичний системний голос наче трохи нівелює відвертість написаного, створюючи певний баланс мого емоційного оголення.

___
Працює з простором за допомогою кераміки та важливих предметів, пов’язаних зі спогадами та пам’яттю. Закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв, де, власне, почались зароджуватися стосунки з глиною. В 2021 році отримала польську національну стипендію Гауде Полоніяі. Після 24.02.2022 працює з темою війни, оскільки вбачає в цьому персональний обов’язок — говорити про те, що відбувається зараз в Україні. Живе та працює у Львові.

Scroll to Top