Наталія Лісова
2, з серії INDIFFERENT SPACE, 2022

полотно, олія
300х300

Роботу можна отримати за благодійний внесок 200$

INDIFFERENT SPACE — це тривалий проєкт-дослідження простору як такого, який був, є та існуватиме завжди, незалежно від нашої в ньому присутності чи відсутності. Це простір, що є сам по собі самодостатнім, цінним та водночас ефемерним – невловимим саме для людини, як істоти смертної, оскільки простір та час є основоположними складовими фізичного, мінливого світу. Коли втрата контролювання часу відбувається внаслідок непередбачуваних обставин, бажання повернути утрачений порядок призводить до намагання відновити минулий спосіб життя з метою отримати відчуття захисту, і тоді важливі для нас місця, спогади, почуття з минулого постають в пам’яті як безтілесне марево.

Збереження значимих місць та подій шляхом невиразної завуальованої художньої фіксації є лише спробою сповільнити швидкоплинність внутрішнього часу у сакралізованому суб’єктом просторі щодо індиферентності зовнішніх умов. 

___
Народилася 1980 року в смт Літин, Вінницька область. Здобувачка PhD в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (з 2021 року). Як художниця-практик, знайшла себе у напрямку лендарту, сайт-специфік арту, перформансу, інсталяції та файнарту. Працює з темами присутності художника у перформансі та межами перформансу, психологією сприйняття глядача та формами часу простору. У творчості схиляється до методу спостереження, виявлення, взаємодії, доповнення та фіксації навколишнього середовища. Набутий практичний досвід втілює в теорії мистецтва шляхом дослідження специфіки формування лендарту в Україні та працює над дисертацією «Вернакулярна мова українського лендарту». Займається формуванням архіву вітчизняного мистецтва довкілля. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top