Олена Курзель
Хоровод, з серії «Внутрішня присутність», 2023

вишивка на тканині
490х2060

Роботу можна отримати за благодійний внесок 800$

Мої власні зміни в мистецькому вираженні відбулися після початку війни. Відмовившись від живопису, я знайшла у вишивці та відеозйомці нові способи вираження. Вишивка для мене стала засобом заспокоєння, дозволяючи зануритися в механічну роботу, а мої творіння стали відображенням того, що я колись боялася втілити в малюнку чи живописі.

Мої вишивки переповідають історії про те, що здавалося мені досить наївним у моїх думках та мистецьких експериментах. Біла лінія на чорному тлі стала не тільки символом мого перетворення, але й способом відображення потойбічних сил, які мене заспокоюють. Моя робота «Хоровод» зображує антропоморфних істот, що для мене є свого роду оберегом.

Проєкт спрямований на те, щоб нагадати кожному, хто потрапив у колективну травму війни, про нашу внутрішню силу та можливість знайти спокій навіть у найтемніший час. Це запрошення для кожного з нас відчути свою внутрішню присутність, знайти способи виживання та рухатися вперед, навіть у найважчі моменти нашого існування.

___
Народилась в м. Южноукраїнськ, Миколаївська область. Закінчила Державну художню середню школу імені Тараса Шевченка (факультет живопису) та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури за спеціальністю станковий живопис. Роботи художниці експонувались в Україні, Австрії, Німеччині, США. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top