Жанна Кадирова
Вишивка 1, з серії «Тривога», 2023

стара вишита картина невідомого авторства, машинна вишивка, дерев‘яна основа
340х490

Роботу можна отримати за благодійний внесок 3000$

 

Вимушене переселення художниці з Києва на початку березня 2022 та життя в закарпатському селі Березово, в сільській хаті, спровокувало рефлексію на події через призму традиційного народного мистецтва. Вишивка в Україні дуже поширений жанр як в ужитковому так і в декоративному сенсі.

Увагу художниці привернули вишиті картини, якими було прикрашено будинки родини, яка прийняла до себе переселенців. Різноманіття сюжетів, де зображені сцени з повсякденного життя людей, птахів і тварин, кохання, краса природи, квіти — стали для художниці синонімом мирного життя. Поверх цих рукотворних зображень, додається текст про повітряну тривогу, вишитий машинкою. 

Незважаючи на те, що Закарпаття вважається безпечним регіоном, коли художниця там жили, звук сирени лунав постійно, іноді тричі на день. Цей контраст і спровокував появу цієї серії, яка навряд чи була можлива, якби художниця залишилась у Києві чи виїхала за кордон.

___
Народилася 1981 року у Броварах. Закінчила Державну художню середню школу імені Тараса Шевченка. Кураторка виставок у київському LabGarage та учасниця групи художників Р.Е.П.. У 2011 та 2013 роках отримала спеціальну премію PinchukArtCentre. 2012 року нагороджена премією Сергія Курьохіна в номінації «Паблік-арт» за роботу «Форма світла», а також премією імені Казимира Малевича. Учасниця «5-ої Московської бієнале», Українського павільйону на 55-й Венеціанській бієнале, Nouvelles Vagues, Palais de Tokyo у Парижі. У 2014 році взяла участь в мистецькій резиденції за підтримки Baró Galeria, Сан-Паулу, Бразилія. Працює в традиції мистецтва site specific, створює об’єкти, інсталяції, мозаїки та скульптури. Одна з основних тем творчості — урбаністика, зміна обличчя міста. Живе та працює в Києві.

Scroll to Top